انواع رنگ های آلکیدی

آستری آلکید زینک کرومات

آستري الكيدي زينك كرومات به عنوان آستري ضد خوردگي كاربرد زیادی براي سازه هاي فلزي دارد كه اين خاصيت به دليل وجود پيگمنت ضد خوردگي زينك كرومات در اين رنگ مي باشد كه باعث مقاومت سطوح نسبت به عوامل جوي ورطوبت می شود. معمولاً اين آستري توسط قلم مو روي سطح كار اعمال مي شود كه باعث نفوذ بهتر در خلل و فرج سطح شده و چسبندگي و مقاومت خوبي را در مقابل عوامل خورنده ايجاد مي كند.

اين آستري براي حفاظت سازه هاي فولادي در برابر عوامل خورنده موجود در محيط هاي دريايي و يا صنعتي به كار مي روند و داراي چسبندگي مطلوبي حتي بر روي سطوح تميز شده با ابزار آلات دستي مي باشد

آستری آلکید زینک فسفات

آستري الكيدي زینک فسفات به عنوان آستري ضد خوردگي كاربرد زیادی براي سازه هاي فلزي دارد كه اين خاصيت به دليل وجود پيگمنت ضد خوردگي فسفات روي در اين رنگ مي باشد كه باعث مقاومت سطوح نسبت به عوامل جوي و رطوبت گرديده است . معمولاً اين آستري توسط قلم مو روي سطح كار اعمال مي شود كه باعث نفوذ بهتر در خلل و فرج سطح شده و چسبندگي و مقاومت خوبي را در مقابل عوامل خورنده ايجاد مي كند .اين آستري به خصوص در محيط هايي كه گازهاي سولفورو وجود دارد استفاده بيشتري نسبت به آستري اكسيد سرب دارند.

رنگ رویه آلکیدی براق

رنگ رويه براق الکیدی بر پايه رزين هاي الكيدي مي باشد و از براقيت بالا برخوردار مي باشد . اين رنگ رويه بر روي آسترهاي الكيدي زينك فسفات يا سرنجي يا اكسيد آهن به عنوان رنگ رويه اعمال مي شود. اين رنگ در فام هاي متفاوتي قابل ارائه است و داراي جنبه تزئيني و حفاظتی و مقاومت خو بي در مقابل نور خورشيد و محيط هاي اسيدي ضعيف دارد . اين رنگ را مي توان جهت اعمال بر روي سطوح فلزي ، چوبي ، بتوني و گچي استفاده كرد و همچنين براي مصارف ساختماني بسيار مناسب مي باشد  و مي توان از آن جهت پوشش ماشين آلات ، تأسيسات فولادي ، اسكلت هاي فلزي و لوازم خانگي و اداري در شرايط آب و هوايي معمولي استفاده كرد. بيشترين موارد استفاده از اين رنگ در رنگ آميزي سطوح گچي و در و پنجره هاي ساختمان ها مي باشد.

رنگ رویه آلکیدی مات

رنگ آلكيدي مات بر پايه رزين آلكيد ساخته شده است و از خصوصيات مهم آن ثبات رنگ و سريع خشك بودن آن مي باشد . اين رنگ را مي توان جهت اعمال بر روي سطوح چوبي ، فلزي ، گچي و بتوني استفاده نمود اين رنگ به وسيله قلم مو ، اسپري هوا و غلطك قابل اعمال مي باشد . رنگ آلكيدي مات مقاومت بسيار خوبي در مقابل نور خورشيد و محيط هاي اسيدي ضعيف دارد.

ضد زنگ سوله و استراکچر

پرايمر آلكيدي (ضد زنگ) با استفاده از بهترين پيگمنت هاي ضد خوردگي تهيه شده و براي كاربرد در شرايط آب و هوايي معتدل، جهت حفاظت سطوح آهني ، تاسيسات، سازه ها و لوازم خانگي و اداري فلزي در محيط هاي ساختماني و نيمه صنعتي پيشنهاد مي شود. زمان خشك شدن، دوام، چسبندگي و قدرت پوشانندگي مناسب از مزاياي اين محصول مي باشد.

تصویر مقاله

انواع رنگ های آلکیدی

منتشر شده در :2019/09/07 - 09:12

نویسنده : ستاره ایرانیان

بازدید: